Arsuz’da Yamaç Paraşütü Takeoff (Kalkış Alanı) Yapımına Başlandı. resim resim resim resim

Arsuz’da Yamaç Paraşütü Takeoff (Kalkış Alanı) Yapımına Başlandı.

Yamaç Paraşütünün yükselen şehri olmaya aday olan Arsuz 

FLYTÜRK Havacılık kulübünün girişimleri ile başlatılan takeoff alanı test uçuşlarını tamamladı.

Arsuz’da Üçgüllük tepesi bölgesinde yamaç paraşütçülerinin daha rahat kalkış yapmasını sağlamak amacıyla kalkış alanı iş makineleriyle düzlenerek yol açıldı.

FLYTÜRK Havacılık Kulübü (FLYTÜRK) Yöneticilerinden Yılmaz VERİM ve Mehmet KARAÖMER, Berk DİNGİL “takeoff alanında yol yapıldığını, takeoff bölgesinin düzenlendiğini daha detaylı bir çalışma yapıldığını” söyledi. “Arsuz’da yamaç paraşütü yapmak için pek çok ilden yamaç paraşütü sporcularının geleceğini” söyleyen FLYTÜRK Başkanı Yöneticilerinden Yılmaz VERİM,Mehmet KARAÖMER,Berk DİNGİL “yapılan bu çalışmayla Arsuz’a daha fazla sporcunun gelebileceğini ve şehrin tanıtımına büyük katkı yapılacağını” ifade etti.

“Yamaç Paraşütünün Arsuz’un ekonomik canlılığına destek vereceğini ve turizme büyük katkı yapacağını” söyleyen FLYTÜRK ekibi şöyle devam etti: “Arsuz’da yamaç paraşütü yapmak için en uygun yerlerden biri olan Üçgüllük Dağı’nda kalkış alanı çok uygun değildi. Zeminin kalkışa uygun hale getirilmesi gerekiyordu. Arsuz Kaymakamlığı ve Arsuz Belediyesi talebimize olumlu cevap verdi ve çok güzel bir kalkış alanı yapımına başlandı. Şehrimize yamaç paraşütü yapmak için gelenlerin en büyük sorunu kalkış alanlarının düzensizliğiydi. Bu çalışmayla bu sorun büyük ölçüde çözüme kavuşmuş olacağına inanıyoruz. İnşallah Yamaç Paraşütü sporu bundan sonra daha çok gelişecek ve şehrimizin tanıtımına çok daha büyük katkılar yapacaktır.”Bir yanıt yazın