Yamaç Paraşütü UçuşlarıYamaç Paraşütü TANDEM (İKİLİ) Uçuşlar

Yamaç paraşütü atlayışı yapacağımız pist e ulaştıktan sonra dinlenmek ve ihtiyaçlarınızı karşılamak veya resim çekmek için zamanınız olacak. Atlayış yapacağız Pilotunuz ile tanıştıktan sonra pilotunuz sizi uçuş için hazırlayıp kısa bir brifingin hemen ardından kakış için yerinizi alıp bir kaç adım yürüme ve koşma ile ayaklarınızın nasıl yerden kesildiğini fark edeceksiniz. Kalkıştan hemen sonra arkanıza kurulun ,kollarınızı açın ve o muhteşem İskenderun manzarasını ve tertemiz havayı ciğerlerinize çekin. İşte şimdi tamamen özgürsünüz. Tıpkı kuşlar gibi. Adeta kendiniz bir kuş kadar hafif ve özgür hissedeceksiniz. Ayrıca pilotunuz uçuş süresince havada bu çok özel anları fotoğraf ve video ile ölümsüzleştirecektir. Dilerseniz bu fotoğraf ve videoları inişten hemen sonra sonra izleyip dilerseniz ücretsiz alabilirsiniz. Ayrıca uçuş süresince pilotunuz çevre hakkında ve uçuş hakkında genel bilgileri anlık olarak sizlere bildirecektir, ayrıca hayatımda biraz adrenaline ihtiyacım var diyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz.

Pilotunuz sizin istekleriniz doğrultusunda tüm akrobasi hareketlerini icra ederek, hayatınız boyunca tatmadığınız duygular ile unutulmaz anlar sizleri bekliyor olacak. Bu hareketler uzman kişilerce yapıldığından ötürü herhangi bir risk içermez, gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Yaklaşık 30 dakikalık uçuşun ardından İskenderun sahiline iniyoruz. İniş için yapmanız gereken tek şey ayağı kalkmaz ve bir kaç adım atmanız yeterli olacaktır. Adeta kuş misali konacaksınız. Sonuç olarak yamaç paraşütü doğru ekipman ve uzman kişilerle yapıldığında neredeyse riski yok denecek kadar azdır. Hatta dünyanın en güveli hava taşıtlarının başında gelir. O halde ne duruyoruz ? Haydi uçalım.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ YAPMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKENLER…!

 • Yamaç Paraşütü Dünya’daki tehlikeli sporlar içinde 22. sırada yer almaktadır.
 • Tehlikesiz görünen Futbol ise 7. sıradadır.
 • Uçuş süresi uçan kişinin kilosu ve uçuş esnasındaki hava durumu ile doğru orantılı olup 20/30 dakika sürmektedir.
 • Yamaç paraşütü ile uçmak isteyen kişi düz bir spor ya da normal ayakkabı giyinmeli ve uzun pantolon veya diz altı kapri giymelidir.
 • Uçuş güvenliği için uçuşa kesinlikle alkollü veya belirgin hastalığı olanlar katılmamalıdır.
 • 7 ile 75 yaş ve 40 ile 99 kilo olan sağlık sorunu bulunmayan herkes yamaç paraşütü yapabilir.
 • Özel istenilen hareketler ya da ekstrem davranışlar havada kalma süresini azaltacak yere inişi hızlandıracaktır.

Kimler Tura Katılamaz ?

 • 100 KİLOGRAM ÜSTÜ KİŞİLER ,(BAYANLARDA MAXİMUM 90 KG)
 • 100 KG ALTI FAKAT KOŞAMAYACAK OLAN KİŞLER
 • HAMİLE OLAN BAYANLAR
 • HASTALIK DERECESİNDE PANİK ATAĞI VEYA PSİKOLOJİK RAHATSIZLIĞI OLANLAR
 • KARDİYOLOJİK HASTALIĞI OLAN KİŞİLER
 • AŞIRI ALKOL VEYA HERHANGİ MADDE VEYA İLAÇ  TESİRİ ALTINDA OLAN KİŞİLER

Yanıma Ne Getirmeliyim ? :

Uçusa gelirken mevsime bağlı olarak şort,tşört,güneş gözlüğü varsa spor ayakkabısı getirilmesi gerekmektedir. varsa güneş gözlüğünüzü almayı unutmayın

"Havacılık bir tutkudur, bırakamazsınız"

Aramıza katılmak yada merak ettiğin tüm sorular için bizimle iletişim kurabilirsin…

Arkadaşlarımla gittim ve ekibin sıcak kanlılığı, müşteriye ilgisi, organizasyonun işleyişi çok hoşumuza gitti. Bir kere daha aynı ekip ile uçuşa çıkmak isterim 🙂

Yusuf. Ö

super ekip emeginize ve yureklerinize saglik

placeholder
Onur BOLAT

DRONE EĞİTİMİ