Arama – KurtarmaArama - Kurtarmalarda Drone Desteği

57303284_632849763824501_1580411625486155776_n
FLYTÜRK Havacılık olarak Arama - Kurtarma çalışmalarında verdiğimiz en önemli hizmet drone (insansız hava aracı) ile arama - kurtarma desteği hizmetidir.

Kaybolan kişi veya kişiler ekiplerimiz tarafından drone (insansız hava araçları) ile durumun coğrafi bölgeye göre drone modelleri ile çalışmalar sürdürerek gerek afad gerek ihh ile ortak çalışma yürütmektedir.

ASİ NEHRİ'NDE ARAMA

Hatay’da Asi Nehri’nde alabora olan kayıktan düşerek kaybolan 16 yaşındaki çocuğu arama çalışmalarına FLYTÜRK Havacılık kulübü drone ekibide katıldı. Edinilen bilgiye göre, Samandağ ilçesi Çöğürlü mevkisinde önceki akşam arkadaşlarıyla beraber kayıkla balık tutmaya çıkan Ferdi Karataş ve yanında bulunan 2 arkadaşı, kayığın alabora olmasıyla nehre düştü. 16 yaşındaki Ferdi’nin akıntıya kapılan iki arkadaşı vatandaşlar tarafından kurtarılırken Ferdi Karataş’a ulaşılamadı. Bir süre sonra gözden kaybolan Ferdi için AFAD ekipleri tarafından arama başlatılmıştı.

FLYTÜRK Havacılık ve İHH İle birlikte ortak yürütülen (insansız hava aracı) drone ile ekibi 24 ekim saat 11:00 civarlarında 16 yaşındaki Ferdi’nin cansız bedeninin yerini (insansız hava aracı) drone ile tespit edip bulmuşlardır.

Asi Nehri'nde Arama-Kurtarma

Hatay’ın merkez Antakya ilçesinde 10 Nisan gecesi aracından inip Asi Nehri’ne atladığı ileri sürülen Emine D. için İHH ile ortak çalışma yürüterek İnsansız hava araçlarımız ile arama – kurtarmaya destek verdik.

"Havacılık bir tutkudur, bırakamazsınız"

Aramıza katılmak yada merak ettiğin tüm sorular için bizimle iletişim kurabilirsin…

Arkadaşlarımla gittim ve ekibin sıcak kanlılığı, müşteriye ilgisi, organizasyonun işleyişi çok hoşumuza gitti. Bir kere daha aynı ekip ile uçuşa çıkmak isterim 🙂

Yusuf. Ö

super ekip emeginize ve yureklerinize saglik

placeholder
Onur BOLAT

DRONE EĞİTİMLERİ