Model Uçak Eğitimi

1529345411_a48776a74fb72a3c75620cfa80137d14

Model Uçak Eğitimi

MODEL UÇAK NEDİR?

Model uçaklar, insan taşıma yeteneği olmayan, havadan ağır, belirli boyutlarda yapılan, kontrollü ve serbest olarak uçabilen hava araçlarıdır. Model uçak yapımı ve uçurmak oldukça zevkli bir hobidir. Model uçaklar uluslararası havacılık federasyonu (fai) tarafından uçuş ve imalat özelliklerine göre kategorilere ayrılmıştır.

DERS İÇERİKLERİ NELERDİR?

Aerodinamik
Plan okuma
Kanat profilleri
Model uçak temel elamanları
Model uçak kurs araç gereçleri
Model uçak uçuş ayarları
Kurs süresince yapılacak uçaklar
Motorsuz planör

NOT:Başlangıç kursunda sadece eğitim tipi planör modeli yapılacaktır.

KURSUN AMACI

Kursiyerlere modelciliği ve havacılığı sevdirerek çeşitli araştırma-geliştirme çalışmaları ile bilimsel havacılığa da destek sağlamaktır.

MODEL UÇAK YAPIMININ KAZANDIRDIKLARI

Günün stresinden kurtulmanın en güzel yollarından birisi model uçak yaparak yapılan modelin havada martılar gibi süzüldüğünü görmektir. İşte o anın güzelliği kelimelerle ifade edilemez. ince ağaç çıtaları bir araya getirerek onlara hayat vermek ve onu uçan bir model uçak yapmaktır. Güzel olan aslında bu cansız nesneye hayat vermektir bir bakıma.

BU HOBi İNSANA NELER KAZANDIRIR?

Gündelik hayatta daha dikkatli olmayı
Yardımlaşma bilincini
Sabırlı olmayı
Paylaşımcı olmayı
El becerisini arttırmayı
Disiplinli olmayı

 

6-8 saat sürecek eğitimlerle havacılığın temeli olan model uçak eğitimini alarak 70 cm kanat uzunluğunda kendi model uçağını yapmayı ve havacılığa merhaba demeyi, yaratıcılığını görmeyi , sabırlı olmayı, yardımlaşma bilincini yaşamayı , paylaşımcı olmayı öğreten bu dal ile keyifli dakikalar yaşamayı istemez miydiniz? Okullara , Kolejlere , Kurumlara , özel şirketlere , bankalara gruplar halinde malzeme destekli ve THK sertifikalı model uçak eğitimini Hatay’da ve farklı şehirlerde talep doğrultusunda konaklamalı olacak şekilde verilmektedir..

"Havacılık bir tutkudur, bırakamazsınız"

Aramıza katılmak yada merak ettiğin tüm sorular için bizimle iletişim kurabilirsin…

Arkadaşlarımla gittim ve ekibin sıcak kanlılığı, müşteriye ilgisi, organizasyonun işleyişi çok hoşumuza gitti. Bir kere daha aynı ekip ile uçuşa çıkmak isterim 🙂

Yusuf. Ö

İHA EĞİTİMLERİNİ KAÇIRMA !